Thursday, March 18 2021

Spłata kredytu hipotecznego a pandemia – co warto wiedzieć

W przypadku wielu osób dotkniętych finansowo przez COVID-19 prawie jedna czwarta (24%) martwi się o swoją zdolność do spłaty kredytu hipotecznego. Aby pomóc potrzebującym, podmioty obsługujące pożyczki wspierane ze środków rządowych i niektórzy prywatni pożyczkodawcy oferują zwłokę w spłacie kredytów hipotecznych w tym trudnym ekonomicznie okresie.

Zwolnienie z kredytu hipotecznego podczas COVID-19

W przypadku zwłoki pożyczkodawca pozwala tymczasowo wstrzymać lub zmniejszyć miesięczne płatności. Zgodnie z ustawą - kredyty hipoteczne zabezpieczone przez rząd kwalifikują się do określonej ilości dni zwłoki. Od tych pożyczek będą nadal naliczane odsetki, ale nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty. Nie musisz też przedstawiać żadnych dokumentów, aby się zarejestrować. Rząd wspiera większość kredytów hipotecznych, ale jeśli masz pożyczkę od prywatnego pożyczkodawcy, nadal możesz mieć opcje. Wielu prywatnych dostawców kredytów hipotecznych oferuje również elastyczne plany płatności dla klientów. Warunki planu prywatnego pożyczkodawcy są różne, więc skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Continue reading...

Wednesday, January 27 2021

Kredyt – tak czy nie, czyli jak odróżnić złe od dobrego zadłużenia?

Prawdopodobnie słyszałeś o „dobrym” i „złym” zadłużeniu, ale nie każdy zna różnicę. Czy karta kredytowa jest dobra czy nieściągalna? A co z chwilówkami i innego typu kredytami gotówkowymi? Jaka jest różnica w pożyczkach ratalnych? Czas poznać różnice i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Continue reading...

Wednesday, November 25 2020

Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy...

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest z pewnością sporym wyzwaniem finansowym. Niemniej chcąc uzyskać jak najlepszą zdolność kredytową, warto zadbać o kilka prostych kwestii. Dzięki nim uzyskanie odpowiednio wyższej zdolności finansowej nie powinno być żadnym problemem. Na co zatem zwrócić uwagę? Warto sprawdzić to na 17bankow.com.

Niezbędnik kredytobiorcy – kroki, które trzeba podjąć przed zaciągnięciem kredytu

Zamknięcie wszystkich płynnych zobowiązań – na naszą zdolność kredytową wpływ mają nie tylko aktualne zobowiązania, ale też te potencjalne, dostępne w ramach debetu, linii kredytowych a nawet kart kredytowych. Zdecydowana większość z nich może być zamknięta od ręki, o ile nie mamy na nich żadnych dodatkowych obciążeń. To samo dotyczy niepotrzebnych kont bankowych z debetem, które w wielu przypadkach mogą być zamknięte w okienku banku.

Continue reading...

Wednesday, September 30 2020

Co przedstawia symulacja oferty kredytu hipotecznego?

Symulacja kredytu hipotecznego przed wybraniem optymalnej oferty przez kredytobiorcę to jedno z ciekawszych narzędzi. Wielu pośredników właśnie symulacjami zachęca do współpracy, do tego bez utraty wiarygodności. Na czym polega symulacja ofert kredytu hipotecznego i z jakich elementów się składa? Zobacz na prostahipoteka.com.

Czym jest symulacja ofert kredytu hipotecznego?

To zestawienie propozycji kredytów hipotecznych dopasowanych do aktualnej zdolności kredytowej kredytobiorcy, ale z rozbiciem na wiele konkretnych pozycji umożliwiających długoterminową ocenę komfortu spłaty.

Continue reading...

Tuesday, July 21 2020

Kredyty gotówkowe, a RRSO

RRSO, czyli Realna Roczna Stopa Oprocentowania, określa jak wysokie odsetki danego kredytu gotówkowego będą. Składa się to na ratę kredytu, ponieważ banki co miesiąc w racie zawierają oprocentowanie oraz część kapitałową. Dzięki temu, banki za udzielenia nam szybkiej pożyczki, pobierają swój zarobek. Dzięki temu mogą one egzystować. Obecnie RRSO w przypadku kredytów gotówkowych waha się w granicach od 7%, do nawet 20%. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku parabanków, RRSO może w przypadku pierwszej pożyczki, wynieść nawet 0%. Jednak w takich firmach, nie można wziąć pożyczki na przykładowo kilka lat. Dodatkowo pożyczane kwoty nie są duże. Jeżeli ktoś potrzebuje niewielkiej kwoty pożyczki, w takim przypadku można skorzystać z parabanku, gdzie pierwsza pożyczka jest często darmowa. Jeżeli planujemy większe wydatki i chcemy przykładowo pożyczyć 100 000 zł na okres 10 lat, w takim przypadku jedyna opcja, to bank komercyjny. Przy tym warto pamiętać o ogólnym przeliczniku, kwoty jaka możemy otrzymać. Danym przelicznikiem jest liczba 20. Okazuje się, że jeżeli zarabiamy przykładowo 3000 zł netto miesięcznie i nie mamy żadnych innych zobowiązań, to łatwo otrzymamy pożyczkę na dwadzieścia razy tyle, czyli na 60 000 zł. Jak łatwo policzyć, aby uzyskać kredyt gotówkowy na 100 000 zł, trzeba zarabiać przynajmniej 5000 zł na rękę, miesięcznie. Obecnie taka pensje posiada większość osób mieszkających w dużych miastach Polski - zobacz więcej porad na abckredytu.pl

Continue reading...

Kredyt gotówkowy na start dla młodego przedsiębiorcy.

Początki…

Na współczesnym rynku istnieje wiele mniejszych lub większych przedsiębiorstw, warto by się zastanowić nad początkami każdego z nich. Prawdopodobnie w zdecydowanej ilości przypadków, ich start byłby trudny o ile nie możliwy, gdyby nie zaciągnięte przez ich właścicieli zobowiązania kredytowe, które pozwoliły na dalszy rozwój a pamiętajmy że nie każdy ma oszczędności lub możliwość pomocy ze strony najbliższych, zobacz co zrobić w takiej sytuacji dzięki NiskaRata.org.

Continue reading...

Thursday, May 14 2020

Kredyt gotówkowy jako poważne zobowiązanie

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach to cel każdego kredytobiorcy. I nie ma się co dziwić, w dzisiejszych czasach w dobie wysokich cen zaciągnięcie zobowiązania z jak najniższym RRSO bez wątpienia ustabilizuje domowy budżet, najlepsze oferty dostaniesz na 17bankow.com. Czasami jednak te przekonanie mija się z rzeczywistością. Od każdej reguły są wyjątki, tak jest i w tym przypadku. Na wysokość RRSO wpływ ma po pierwsze- wielkość odsetek, po drugie-długość okresu spłaty kredytu gotówkowego. Podstawową zasadą jest to, że im dłużej będziemy spłacali określone zobowiązanie, tym czynnik RRSO będzie niższy, jednak wzrośnie Całkowity koszt kredytu. Dodatkowo potwierdza się to też w przypadku wybrania opcji comiesięcznego regulowania kredytu z ratą stałą, taki wybór zwiększa całkowity koszt kredytu szczególnie jeśli mówimy o kredycie o znacznej wysokości.

RRSO jest narzędziem służącym do błyskawicznego porównania ze sobą parametrów kredytów proponowanych przez dwie różne instytucje finansowe. Ta jego praktyczna i wielka zaleta ułatwi poruszanie się po internetowych kalkulatorach i porównywarkach kredytowych. Warto przed pójściem do banku rozeznać się w temacie i odpowiednio przygotować do rozmowy kredytowej by wybrać wariant idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Continue reading...

Thursday, March 19 2020

Co ma znaczenie przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

Na rynku istnieje wiele ofert w zakresie kredytów konsolidacyjnych, dlatego też osoby zastanawiające się nad zaciągnięciem takiego zobowiązania mają naprawdę mnóstwo możliwości do wyboru, zobacz je na 17banków. Selekcja w tym zakresie nie jest wcale prostym zadaniem. Niezbędna jest wiedza merytoryczna, którą będziemy mogli wykorzystać w naszym procesie decyzyjnym. Jeżeli mamy w tym obszarze tematycznym jakieś braki, musimy je nadrobić. W przeciwnym razie może być nam niezwykle trudno zbudować sobie w głowie pełny obraz sytuacji i dokonać świadomej oceny poszczególnych kwestii związanych z kredytem konsolidacyjnym. Zobowiązania finansowe to bardzo poważna sprawa, dlatego nie możemy działać pochopnie, czy też lekkomyślnie. Istotne jest tutaj analityczne podejście do sprawy, a także dokładność – nieraz bowiem szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie dla całokształtu oferty związanej z kredytem konsolidacyjnym.

Continue reading...

Friday, January 10 2020

Jak mądrze podejść do zaciągnięcia świątecznej pożyczki?

Sezon świąteczny wywiera ogromną presję na nas wszystkich, aby zorganizować przyjęcie, które ludzie zapamiętają aż do kolejnych świąt. Mimo to nigdy nie jest dobrym pomysłem zaciąganie długów bez zastanowienia się, czy nas na to stać. Zbyt wiele osób koncentruje się tylko na tym, co mogą zrobić z pożyczoną kwotą - zamiast tego zastanów się, ile będziesz musiał spłacić. Możesz podzielić to pytanie na dwie części:

Ile mojej wypłaty będę musiał poświęcić każdego miesiąca?

Ile w sumie będzie mnie kosztować pożyczka, tj. O ile bogatszy będę, jeśli na początku nie pożyczę pieniędzy?

W pewnym sensie dochodzi do kompromisu w zakresie okresu spłaty pożyczki. Przy tej samej stopie procentowej, płacenie więcej każdego miesiąca oznacza, że skończysz, gdy pożyczka zostanie uregulowana. I odwrotnie, możesz pożyczyć większą sumę, jeśli chcesz poświęcić więcej czasu na spłatę, ale oznacza to, że pożyczka będzie cię kosztować w dłuższej perspektywie więcej, zobacz najlepsze oferty kredytowe na kredytomania.eu, znajdziesz tam wiele typów kredytów oraz porady.

Continue reading...

Thursday, November 14 2019

Co jest ważne przy wyborze ofert kredytów gotówkowych?

Gdy zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, bez wątpienia ważnym elementem procesu decyzyjnego w tym zakresie jest to, jakie parametry mają dostępne na rynku oferty dotyczące tego rodzaju zobowiązań, a także, jaki jest ich stosunek do naszych możliwości finansowych. Należy naprawdę przyłożyć się analizy tych czynników, ponieważ zaciąganie zadłużenia to bardzo poważna sprawa. Musimy bowiem mieć na uwadze to, że będzie trzeba spłacać comiesięczne raty. Nasz budżet musi nam na to pozwalać, jeżeli nie to sięgnij po kredyt na www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Continue reading...

Wednesday, September 25 2019

Czy pojawią się zmiany w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej?

W Monitorze Sądowym i Gospodarczym pojawiają się informacje o rosnącym, niespłaconym zadłużeniu w kraju. Kredytobiorcy nie regulują terminowo rat kredytów gotówkowych, rachunków niezbędnych do utrzymania gospodarstwa domowego, unikają usługodawców. W niektórych przypadkach dług narasta wraz z odsetkami karnymi przekraczającymi możliwości ekonomiczne. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest natomiast ograniczone do losowych sytuacji. Czy w najbliższym czasie można oczekiwać zmian w prawie ogłaszania upadłości konsumenckiej? 20160406-credit-card-401076_640.jpg

Continue reading...

Friday, July 12 2019

Lokata overnight – lokata nocna dla przedsiębiorców

Lokata Overnight to specyficzny rodzaj lokaty która skierowana jest głównie do osób, które nie lubią długiej rozłąki ze swoim kapitałem. Lokata ta zakładana jest na jeden „dzień”, a zatem jest swego rodzaju lokatą jednodniową. Jest to dla nas świetne rozwiązanie, ponieważ w godzinach pracy możemy swobodnie regulować swoje należności, korzystając ze środków dostępnych na rachunku bieżącym. Nocą natomiast możemy spać spokojnie ponieważ zgromadzone za dnia środki są chronione przed inflacją na rachunku technicznym lokaty, resztę szczegółów poznasz na finansowypodpowiadacz.pl.

Lokata nocna jest produktem oszczędnościowym i kierowana jest głównie do osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Na rynku możemy znaleźć także lokaty overnight, z których mogą skorzystać również klienci indywidualni .

Parametry lokaty overnight

Na rynku możemy wyróżnić dwa rodzaje lokat overnight – lokata zakładana na zlecenie klienta oraz automatyczne lokaty O/N. Tradycyjna lokata overnight otwierana jest zawsze na wniosek przedsiębiorcy, jest to jednak uciążliwe, ponieważ musimy za każdym razem pamiętać o terminach transferu środków z konta bieżącego na rachunek lokaty. Banki odchodzą już powoli od ręcznie zakładanej lokaty overnight, i zastępują ją usługą automatycznej lokaty O/N. Klient podpisuje wowczas umowę na automatyczne transferowanie środków pozostałych na swoim koncie bieżącym na rachunek lokaty overnight. Środki przelewane są w godzinach popołudniowych natomiast w nocy pieniądze podlegają oprocentowaniu, pracując na lokacie, a w godzinach porannych powiększone o odsetki, są zwrócone na konto firmowe klienta. Taki cykl powtarza się każdego dnia roboczego, aż do chwili rozwiązania umowy przez klienta.

Continue reading...

Friday, May 24 2019

Kredyt gotówkowy 5 000 złotych na okres 24 miesięcy.

Najlepsza trójka kredytów gotówkowych na kwotę 5 000 złotych na okres dwóch lat wg 17BANKÓW.com

alexander-mils-1469813-unsplash.jpg

Sprawdzimy kilka ofert kredytu gotówkowego na kwotę 5 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące. Najlepsza z ofert jaką znajdziemy na rynku to kredyt gotówkowy jaki oferuje Bank BNP Paribas. Przy naszej kwocie kredytu koszt jaki poniesiemy będzie w wysokości 952 złotych, a raty miesięczne będą po 248 złotych każda. Bank daje możliwość zaciągnięcia kredytu na kwotę od 2 000 złotych do maksymalnie 10 000 złotych z okresem kredytowania od 6 do 84 miesięcy. Eurobank znalazł się na drugim miejscu najlepszych kredytów dwuletnich dla kwoty 5 000 złotych. koszt jaki wygeneruje nam zobowiązanie w tym banku będzie równy 1 192 złote, a każda z rat będzie w wysokości 258 złotych. Minimalna kwota kredytu jaką udostępnia Eurobank to kwota 500 złotych, zaś maksymalna jest równa 120 000 złotych. Okres kredytowania wynosi od 3 do 108 miesięcy. Miejsce numer trzy to oferta przygotowana przez Hapi pożyczki. Koszt całkowity jaki poniesie kredytobiorca decydujący się na to zobowiązanie będzie wynosił 1 264 złotych, a każda z rat będzie po 261 złotych. Możemy pożyczyć tutaj od 800 złotych do maksymalnie 15 000 złotych na okres spłaty od 3 do 36 miesięcy.

Continue reading...