Czy warto zainteresować się ratą balonową w kredycie samochodowym?

Jeden ze sposobów finansowania samochodu to kredyt celowy powiązany z ratą balonową. Czym jest rata balonowa i w jaki sposób wpływa na komfort spłaty zobowiązania? To bardzo ciekawe narzędzie, ale często źle rozumiane przez zmotoryzowanych kredytobiorców.

Rolowanie nowych umów kredytowych w prostej formie

Rata balonowa przydaje się, kiedy zmotoryzowany kredytobiorca pragnie użytkować samochód przez kilka lat, a następnie

zrolować

nową umowę i przejść do wyższej generacji. Wiele banków motoryzacyjnych, powiązanych z konkretnymi markami samochodów umożliwia takie przejście i traktuje ostatnią ratę balonową jako wkład własny do kolejnego zobowiązania, co pozwala na użytkowanie pojazdu coraz lepszej jakości na zasadzie ponoszenia minimalnych kosztów.

Po co raty malejące i równe?

Rata balonowa stanowi jedną z najlepszych alternatyw dla rat równych i malejących, jednak w dużym stopniu ograniczających płynność. Rata balonowa to najczęściej bardzo niskie koszty miesięczne rozkładające się dopiero na ostatni okres spłaty, ale i tak wyrównywany właśnie nową umową. Jeżeli posiadasz dość niską zdolność kredytową rata balonowa może pomóc, ponieważ nie wlicza się standardowo do wysokości kredytu samochodowego. W czasie użytkowania samochodu możesz skupić się na oszczędzaniu, zarabianiu większych kwot, aby rata balonowa ostatecznie tak nie ciążyła. To zatem rozwiązanie dedykowane odpowiedzialnym ekonomicznie kredytobiorcom, świadomym takiej presji czasowej. Rata balonowa nie jest zarezerwowana dla pewnej grupy kredytobiorców, ale dostępna wszystkim, czyli klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom zamierzającym poszerzyć flotę.

Do kogo zgłosić się po kredyt samochodowy?

Najlepiej po kredyt samochodowy z ratą balonową zgłosić się bezpośrednio do autobanku, czyli banku motoryzacyjnego ze względu na możliwość wprowadzenia licznych usług dodatkowych, preferencyjnych pakietów serwisowych, ubezpieczeniowych, dotyczących kompletowania oryginalnych części zamiennych. Rata balonowa posiada bufor bezpieczeństwa właśnie w postaci podpisania kolejnej umowy. W ten sposób możesz nawet ostatnią część spłaty rozłożyć na kolejne raty. Wiele banków zgadza się na dość elastyczną konfigurację harmonogramu.

Zobacz także:  Co przedstawia symulacja oferty kredytu hipotecznego?

Doskonałe rozłożenie ciężaru zobowiązania

Rata balonowa to również ciekawa alternatywa dla klasycznego leasingu konsumenckiego dedykowanego osobom ze słabą zdolnością kredytową. Decyzja zależy od tego, czy chcesz ostatecznie samochód użytkować na własność. Umowa o kredyt samochodowy sprawdza się doskonale ze względu na zróżnicowane formy rozłożenia ciężaru zobowiązania.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.